نسخه چاپی ارسال به دوستان


فیروزه جدید


   » درباره ما
     درباره ما     
فیروزه
نشریه الکترونیک فیروزه به همت جمعی از طلاب هنردوست و هنرمند و با حمایت بنیاد فرهنگی هنری فیروزه، راه‌اندازی شده است. هنر اسلامی دغدغه‌ای است که تحریریه‌ی فیروزه، اعضاء آن و دست‌اندرکاران پشت صحنه فیروزه را نیرو می‌بخشد تا به کمک هنرمندان، نویسندگان و اندیشمندان دنیای هنر، مفهومی به نام هنر فاخر و پاک را بازشناسی و معرفی کنند.
 
گروه‌های اصلی
فیروزه چهار گروه اصلی دارد: گروه داستان، گروه شعر، گروه سینما و گروه اندیشه و هنر. هر یک از گروه‌ها برای خود هویتی کامل دارد و بخش‌های آن دارای انسجام داخلی و هماهنگی درون‌گروهی است به طوری که صفحه‌ی هر گروه ارزش نشریه‌ای مستقل در موضوع خود را دارد؛ در عین حال، گروه‌ها سعی می‌کنند در کنار هم سرعت و قدرت بیشتری برای رسیدن به هدف نهایی فیروزه به دست آورند. گروه‌های اصلی فیروزه هر کدام به یاری دبیر آن بخش اداره می‌شوند.
در صفحه‌ی اصلی هر گروه مانند صفحه اصلی فیروزه، یک میز کار و پیش‌خوان وجود دارد که آخرین مطالب گروه روی آن قرار دارد. همین‌طور در ستون سمت راست گروه‌ها می‌توانید یادداشت دبیر گروه، یادداشت‌ میهمان‌های فیروزه، گفت‌و‌گوها و معرفی‌ها را بخوانید. بقیه‌ی ستون‌های هر صفحه، بسته به بخش‌های هر گروه چیده شده‌اند و هر گروه با دیگری تفاوت‌هایی دارد.
 
پرونده‌ها
مطالب فیروزه به دو شکل ارائه می‌شوند؛ بخشی از مطالب به صورت مستقل و درون‌گروهی منتشر می‌شوند؛ مانند داستان‌های گروه داستان، نقد‌ها، تحلیل‌ها، معرفی آثار هنری و از این دست. بخش دیگری از مطالب نیز هستند که علاوه بر ارتباط موضوعی با مطالب بخش خود، در قالب موضوعی بزرگ‌تر با دیگر گروه‌ها همکاری دارند؛ پرونده‌ای که بسته به موضوع خود، بین چند یا همه‌ی گروه‌های فیروزه جریان دارد. این که می‌گوییم پرونده‌ی جاری برای این است که مطالب یک پرونده به تدریج کامل می‌شوند. در فهرست اصلی سایت که بالای صفحه قرار دارد، می‌توانید به بایگانی پرونده‌های قبلی دسترسی پیدا کنید.
 
ارتباط شما با فیروزه
آثار هنری، نوشته‌ها و مقالات فیروزه در هر سطح و ارزشی که باشند، نقد و نظر شما درباره‌ی آن‌ها قطعا می‌تواند باعث رشد مطالب و نویسنده‌های آن‌ها شود و در عین حال تحریریه فیروزه را به سمت پیشرفت و ارتقای سطح نشریه کمک کند. امکان درج نظر و همین‌طور امکان ارزش‌گذاری در پایان هر مطلب وجود دارد. همچنین نقد مطالب منتشر شده در نشریه، اگر از سطح علمی و هنری خوبی برخوردار باشد می‌تواند به عنوان مطلب مرتبط با مطلب اصلی منتشر شود. همین‌طور اگر مقاله یا اثری هنری متناسب با هویت فیروزه دارید می‌توانید آن را از طریق فرم ارتباط با ما برای مسئول روابط عمومی سایت و از طریق ایمیل‌ اختصاصی گروه‌ها برای دبیر همان گروه ارسال کنید.
نظرها و پیشنهادهای سازنده‌ی شما، نشریه‌ی فیروزه را پخته‌تر، وزین‌تر و ارزشمندتر می‌کند و آن را در جهت رسیدن به بازشناسی و معرفی هنر فاخر اسلامی یاری می‌نماید. فیروزه را از آنِ خود بدانید.
 
با سپاس

 

طراحی سایت، هاست (هاستینگ)، ثبت دامنه - رادکام